Bronzový Ríša

V úterý 19.3. se v DDM ve Strakonicích konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie C (8. a 9. třídy). Naši školu reprezentovali Richard Přib (9.B), Terezie Mayerová (8.A) a Vít Klas (8.C). Biologická olympiáda je pro žáky náročnou soutěží. Do okresního kola postupující žáci musí zpracovat vstupní úkol a ve vlastní soutěži vyplňují velmi náročný test, poznávají 20 živočichů a 20 rostlin a potýkají se s laboratorním úkolem. Vynikajícího výsledku dosáhl Richard Přib, který z 22 účastníků obsadil vynikající 3. místo. Od vítězství ho dělilo pouze 5 bodů. Velmi krásného výsledku dosáhli i další naši žáci: Terezie Mayerová (8. místo) a Vít Klas (12. místo).  Věřím, že si soutěž žáci užili a všem děkuji za jejich výkon.

Jana Plačková

Úterý, Březen 19, 2024 - 10:53