Pátek, Říjen 25, 2013 - 02:00
     V lednu roku 2011 se naše škola stala partnerskou školou Evropského centra jazykových zkoušek – ELEC (EUROPEAN LANGUAGE EXAMINATION CENTRE) se sídlem v Českých Budějovicích. ELEC je akreditované examinační centrum, které zajišťuje prestižní mezinárodně uznávané zkoušky z anglického a německého jazyka. Z anglického jazyka se jedná o Cambridge ESOL zkoušky, které mají několik úrovní. Pro žáky základních škol jsou to zkoušky YLE ( Young Learners Exams ) se 3 stupni pokročilosti  – Starters, Movers a Flyers a zkoušky KET (Key English Test ). Z německého jazyka jde o zkoušky Österreichisches Sprachdiplom Deutsch na úrovních  KID 1 a KID 2. Zkouška se skládá z těchto  disciplín – čtení, psaní, poslech a mluvení. Zkouška je opravena a hodnocena na univerzitě v Anglii. Certifikáty s dosaženými výsledky žáci obdrží do 6 týdnů. Pro německý jazyk je zkouška obdobná. Tyto mezinárodně uznávané zkoušky otevírají dětem možnost při studiu i v pracovním uplatnění doma i v zahraničí. Děti si zvyknou na specifickou formu testování a motivuje je to k dalšími rozvoji a studiu.
     V rámci tohoto projektu di ve čtvrtek 5.9. 2013 žáci naší školy převzali mezinárodní certifikáty z anglického jazyka ze světoznámé univerzity v Cambridge a rakouské mezinárodní certifikáty ÖSD (Österreichisches Sprachdiplom Deutsch) z německého jazyka s centrálou ve Vídni. Děti skládaly zkoušky ke konci června v minulém školním roce v Evropském centru jazykových zkoušek se sídlem v Českých Budějovicích. Evropské centrum jazykových zkoušek je jediným autorizovaným administrátorem jak zkoušek Camridge English z anglického jazyka, tak zkoušek ÖSD z německého jazyka v Jihočeském kraji. Zkoušku z německého jazyka úspěšně složila i žákyně naší školy po jednom roce studia. Příprava ke zkouškám proběhla pod vedením paní učitelky Jany Fríbertové (anglický jazyk) a paní učitelky Mirky Haladové (německý jazyk).
     Zkoušku Cambridge English YLE Movers skládala Barbora Šandová. Zkoušky z německého jazyka: KID 1 (Kompetenz in Deutsch A1) skládali tito žáci: Leona Veselá, Aneta Karolová, Aleš Kvěch, Jan Věženský, Eliška Kocourková, Aneta Sýkorová.