Pátek, Říjen 25, 2013 - 02:00

Naše škola v rámci projektu „Škola v pohybu“ z operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost získala finanční podporu 1 997 675 Kč. Projekt probíhá od 1. června 2011 do 30. listopadu 2013. Cílem projektu je zkvalitnění a zefektivnění výuky na naší škole. Tento cíl byl realizován v několika oblastech.

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím digitálních technologií zahrnuje vytváření digitálních učebních materiálů pro jednotlivé vzdělávací oblasti. V rámci této aktivity vzniklo postupně 852 digitálních učebních materiálů (DUMů). V rámci materiálního vybavení byly nově vybaveny obě počítačové učebny, zakoupeny interaktivní tabule pro I. stupeň, digitálními technologiemi byly vybaveny učebny zeměpisu přírodopisu a žákovská kuchyňka.  Obě jazykové učebny jsme vybavili interaktivními tabulemi, jednu žákovskými stanicemi se sluchátky. Kvalitu výuky jazyků potvrzuje i to, že naše škola jako jediná ze Strakonic byla v loňském roce jsme vybrána jako partnerská škola Evropského centra jazykových zkoušek (ELEC – European Lenguage Examination Centre).

Prevence rizikového chování. Cílem této aktivity je snížit výskyt rizikového chování u žáků prostřednictvím programů specifické primární prevence, které jsou zaměřeny na zlepšení sociálního klimatu na škole. Všechny programy proběhly či proběhnou v letošním školním roce v druhém, pátém, sedmém a osmém ročníku.

V rámci vzdělávání pedagogů školy pro oblast digitálních technologií proběhlo celkem 5 školení pro 17 pedagogů.