Základní škola Strakonice Krále Jiřího z Poděbrad 882

Paroplavba 5.B

       Dne 17.6. 2026 se vydali žáci 5.B na plavbu po Otavě. Ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží ve Strakonicích a motoráčkem vyjeli do Střelských Hoštic. Pěškochodem jsme dorazili do Kozlova, kde na nás již čekaly rafty, pádla a samozřejmě zachranné vesty. Po řádném proškolení si děti vybraly své kapitány a my konečně mohli vyplout. Během plavby nás sice čekalo několik mělčin, kdy všichni plavčíci museli vyskočit a raft přetáhnout, ale i tak si každý paroplavbu moc užil. Nezapomněli jsme ani na posilnění a v kempu v Katovicích se řádně naobědvali. Výstupní stanicí bylo Podskalí - Ostrov, kam za námi dorazili rodiče a náš pan učitel s tatínky opekl všem výborné vuřty. ,,Ahoj" příště.......

Datum: 
Čtvrtek, Červen 18, 2026 - 18:33