Termín zápisu do 1. ročníku strakonických základních škol na školní rok 2024/2025 byl stanoven na čtvrtek 11. a pátek 12. dubna 2024 od 14 do 18 hodin. Zápisy probíhají na jednotlivých základních školách. K zápisu na naši školu prosím použijte aplikaci ZapisyOnline – klikněte ZDE, kde si zarezervujete čas zápisu a vyplníte žádost o přijetí či o odklad. Aplikaci můžete využívat od pátku 29.2. 8.00 do pátku 12.4. 14.00 hod.

Rodiče mohou pro zápis zvolit školu podle svého uvážení, povinnost přijetí má pouze škola "spádová" - spádové obvody jednotlivých škol jsou uvedeny v příloze. Pokud tedy nebude vaše dítě přijato na zvolenou školu má ze zákona jistotu přijetí na školu "spádovou". Při zápisu je nutné předložit občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte. Rodiče mohou žádat o přijetí nebo o odklad povinné školní docházky. V případě žádosti o odklad povinné školní docházky je třeba doložit Doporučující posouzení školského poradenského zařízení (ped.-psych. poradna, speciálně ped. centrum) a Doporučující posouzení odborného lékaře nebo klinického psychologa (obvodní lékař dítěte). Doporučujeme, aby tyto doklady měl zákonný zástupce dítěte v době zápisů vyřízeny.

11/04/2024 - 06:30

Mimořádná podpora byla vyhlášena Zastupitelstvem města Strakonice. Zákonní zástupci budou moci podávat žádosti za dítě s trvalým pobytem ve Strakonicích ve výši 500 Kč/dítě na Městském úřadě Strakonice ve lhůtě od 2. října do 15. prosince 2023. Vyberou spolek, kterému budou chtít finance poukázat, do klubů budou pak nosit voucher pro subjekt s razítkem města Strakonice. Tato podpora se nevztahuje na kroužky organizované v rámci školní družiny. Bližší informace a potřebný formulář naleznete zde.

25/10/2023 - 08:00
01/02/2018 - 00:00