Okresní kolo biologické olympiády kategorie D

V pondělí 22.4. se v DDM Strakonice konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie D (6. a 7. třídy). Naši školu reprezentovali: Paula Tasáryová (6.B), Lukáš Klas (6.C) a Alexandra Zdeňková (7.B). Biologická olympiáda je pro žáky náročnou soutěží. Do okresního kola postupují vždy první tři žáci ze školního kola. Ti musí zpracovat domácí úkol a ve vlastní soutěži vyplňují velmi obtížný test, poznávají 20 živočichů a 20 rostlin a potýkají se s laboratorním úkolem. Vynikajícího výsledku dosáhli Lukáš Klas, který z 23 účastníků obsadila nádherné 4. místo a Paula Tasáryová, která se umístila na krásném 5. místě. Pěkného výsledku dosáhla i Alexandra Zdeňková. Věřím, že si soutěž žáci užili a všem děkuji za jejich velmi pěkný výkon.

Jana Plačková

Pondělí, Duben 22, 2024 - 08:35